Postup výroby

Základem je kvalitní dřevo

Originální kuchyňské prkénko Fobowood je vyrobeno z kvalitního tuzemského javorového dřeva + motiv z mahagonu. Prkénko vyrobené z příčných hranolů eliminuje pnutí dřeva a je odolnější vůči krájení nožem.

postup 1
postup 2

Intarzie

Frézování do javorového základu je 7 mm a protikus intarze je slepený mahagonový (či jiný druh dřeva) z příčně slepených hranolků o standardní velikosti 190 mm x 170 mm, do kterého vyfrézujeme zvolený motiv zrcadlově. Tento díl potom vlepíme do javorového základu originálního kuchyňského prkénka FoBowood.

Libovolný prvek

Na naše originální kuchyňské prkénko je možné vložit libovolný tvar (symbol, logo či znak), který nám dodáte ve vektoru (křivkách). Je možné vytvořit i "víceodstínové provedení" (světlejší, tmavší, barevnější dřevo).

postup 3
postup 4

Těsně před koncem

Před dokončením je výsledné prkénko vybroušené a impregnované v lékařském minerálním oleji, který je bezbarvý, bez chuti a zápachu.

Finalizace před zabalením

Nakonec ošetřujeme prkénko finální vrstvou emulze z včelího vosku a minerálního oleje (vlastní receptura). Tím získá prkénko ochranu před vstupem vody, zvýrazní kresbu dřeva a kontrast zvolených dřevin.

postup 5
Zpět do obchodu